piątek, 1 sierpnia 2014

apetyt na maxa

5 dni brania sterydów ,a Maja przytyła już kg i ma bardzo duży apetyt,może nie je wszystkiego,ale chce bardzo często jeść,zwłaszcza zupkę pomidorową ,której jej za dużo nie można przy sterydach, mimo że tyle co jadła ,a za 10 min woła :mamo jeść!!
-aż się boję co będzie dalej,nie chcę by znów wyglądała tak jak  rok temu :( bo było to bardzo trudne dla nas wszystkich.-
Jest teraz taka bladziutka,często się męczy i robi się senna nawet w dzień niedawno to nie było mowy o tym by  poszła spać o takich porach.
Natomiast skóra wygląda dobrze i to jest  tym plusem.
Czy sterydy wyleczą gvhd czy tylko trzymają w ryzach  póki jest tak silna dawka,tego nie jestem w stanie przewidzieć,bo może być różnie.
Ostawienie  i co dalej ,czy  organizm w końcu zaakceptuje w pełni nowy szpik ,czy jeszcze gorzej  spotęguje...
Nie  mam pojęcia i boje się dziś o tym myśleć.
 Jeszcze tydzień czasu brania tego świństwa i zobaczymy co zadecydują dalej lekarze.
6 komentarzy:

 1. Czy mogłaby pani napisać coś więcej o chorobie Majeczki?W internecie nie ma zbyt dużo informacji na ten temat.A Pani i Mai życzę szybkiego powrotu do normalnego życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panią serdecznie ,a co konkretnie by Pani chciała wiedzieć? sporo tu juz napisąłam przez prawie 2 lata więc nie wiem co więcej bym mogła :) Dziękujemy z całego serca za życzenia

   Usuń
 2. Przepraszam,że podpisuję tak późno ale ostatnio przeglądarka mi się psuje.Wpisując wyszukiwarkę Lim­fo­his­tio­cy­to­za hemo­fa­go­cy­tar­na przeczytałam na jednej stronie,że to jest stan nadmiernego zapalenia,a na drugiej,że to jest "zjadanie"składników krwi przez makrofagi.Więc jak to w końcu jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oba pojęcia są prawidłowe,ale najbardziej wiarygodny opis choroby znajduje się art.zagranicznych.
   przytocze tylko czesc :
   Do cze­go dochod­zi w zes­po­le hemo­fa­go­cy­tar­nym?
   Cho­ro­ba cha­rak­te­ry­zu­je się nad­mi­erną na­mnażaniem się his­tio­cytów oraz lim­fo­cytów, które nacie­kają ws­zystkie narządy. His­tio­cy­ty na­zy­wa­ne są fa­go­cytami, gdyż ‘pożer­ają’ in­ne komórki. „Pożera­nie” komórek krwi zwa­ne jest hemo­fa­go­cy­tozą. Lim­fo­cy­ty pro­du­ko­wa­ne są w sz­pi­ku kost­nym i sta­no­wią jed­ne z na­jważnie­js­zych komórek układu od­por­nościo­we­go. W HLH dochod­zi do ak­ty­wac­ji zarówno lim­fo­cytów jak i his­tio­cytów oraz do pro­duk­c­ji znacz­nych ilości sub­stan­c­ji za­palnych (cy­to­kin,) które powo­dują wystąpi­e­nie ob­jawów kli­nicz­nych.

   - Ja­kie są na­jczęstsze ob­ja­wy HLH?
   Ob­ja­wy kli­nicz­ne są bard­zo zróżni­cowa­ne, jed­nak ty­po­wy­mi cecha­mi są ut­rzy­mująca się przez kil­ka ko­le­jnych dni gorącz­ka, powiększe­nie wątro­by i śled­zio­ny. Mogą nie­kie­dy występować też in­ne ob­ja­wy, ta­kie jak powiększe­nie węzłów chłon­nych, żółtacz­ka oraz ob­ja­wy neu­ro­lo­gicz­ne (ro­z­drażnie­nie, drgawki).

   Proszę zobaczyc ta strone i odpowiedzi na pytania odnosnie hlh http://www.eurohistio.net/e1570/e1630/e3043/index_pol.html

   ew to po ang http://www.cincinnatichildrens.org/service/h/hlh/about/

   Usuń
 3. Dziękuję Pani bardzo za odpowiedź.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń