środa, 15 kwietnia 2015

Graft jelitowy?

 Maje czeka kolonoskopia i biopsja  jelitowa.
Biegunki nie przechodzą,konsultowaliśmy to z lekarzami zarówno z Lublina ,jak i z doktorem z Wrocławia.
Wyniki na rota i adeno wirusy ujemne .Mieliśmy wykonać jeszcze  badanie w kierunku noro wirusów,ale nie wykonuje tego żadne labolatorium na podkarpaciu do których dzwoniliśmy,
a dzwoniliśmy bodajże do 20 miejsc zarówno  Rzeszów,Krosno,Jasło,Stalowa Wola,Brzozów...
Nikt nie słyszła nawet o tym badaniu,jedynie w jednym miescu powiedziano nam ,że moga zabrac materiał do badania ,ale odsyłają gdzieś dalej.
Jutro musimy zadzwonić i się upewnić jak to będzie wyglądało.
Jeśli i ten wynik będzie ujemny,jedziemy do gastrologa na kolonoskopię i ten wycinek.
Nie chce nawet myślec ,jak będzie.
Dr z Wrocławia  powiedział mi ,że nie można w tej sytuacji wykluczyc grafta ,ale nie można tez go potwierdzić,jedynie kolonoskopia może dac wynik i to nie zawsze.
Graft jelitowy n ie zawszed musi przebiegać z bólem brzucha,tak jak to ma miejsce w przypadku Mai,że nie za każdym razem  ją boli brzuszek.
Biegunka jednak nie odpuszcza ,dziś np była już 5 razy.Takie stany trwaja juz bardzo długo,stanowczo za długo.
Fotofereza wciąż aktualna,nadal lekarz  trzyma dla nas miejsce  ,  po wynikach biopsji wszystko będzie jasne.
Proszę  bądzcie z nami.


7 komentarzy:

 1. Przed kolonoskopią/ to trudne badanie u dziecka/ może warto wcześniej zrobić testy alergiczne, może Maję coś uczula z pokarmu który spożywa, nietolerancja glutenu, mleka czy czegoś innego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo, bardzo wspolczuje Majeczce , ze tak musi cierpiec.. Biedna Dziecinka.. Mam nadzieje, ze kolonoskopia bedzie wykonana w znieczuleniu ( narkoza ) , bo to ciezkie badanie ! I bardzo bolesne ! Drodzy Rodzice Majki - zycze Wam duzo sily , bo wytrwalosci zyczyc nie musze...Pokazujecie ja kazdego dnia, te wytrwalosc .. I tym samym ogromna milosc do Waszego Dziecka ! Powodzenia zycze i pokonania wreszcie tego chorobska ! Ewa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Walcz Maja, wierzę w Ciebie i trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana , dzielna Majeczko z okazji Twoich piątych urodzinek życzę Tobie szybkiego wyjścia z tej paskudnej choroby !!!!! Życzę też Tobie szczęścia , żeby uśmiech z Twojej buźki nie znikał, miłości , życzliwości , prawdziwych przyjaciół !i wymarzonych prezentów ! B

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzielna Dziewczynko <3 Zdrowka Ci zycze z calego serca !!! Nie tylko z powodu urodzin , bo z wczesniejszego komentarza domyslam sie , ze je obchodzilas. Oby chorobsko poszlo precz na zawsze !!! Pozdrawiam serdecznie cala DZIELNA RODZINE <3 Ewa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy,a urodzinki dopiero w czwartek :)

   Usuń
 6. I tak życzę Majeczce - niech każdy dzień będzie dla Niej oraz całej Waszej Rodziny ŚWIĘTEM!!!!!!! :D B

  OdpowiedzUsuń